est / eng
 
 
Otsi:
Login:
 
TootedJALGRATTAD Nõuanded
 

LEIA PARIM SÕIDUASEND BH RATTAL

Et vältida vigastusi, et sõita mugavalt ja vähem väsida, et parandada oma sooritusvõimet, on vaja leida sulle sobivaim sõiduasend. Kuidas seda teha?
Et seda teada, peab pöörduma biomehaanika poole. Jalgrattasõidu asendi leidmiseks saab biomehaanika järgi läheneda mitmeti.  
Üks võimalus on sõiduasendi leidmine läbi sõitja enda mõõtmete, nagu keha pikkus, kõhu suurus, käte pikkus ja veel mõned staatilised suurused. Pannes need suurused võrrandisse, saame leida endale täpselt õige suurusega ratta. See on kõige lihtsam variant õige ratta ja sõiduasendi valimiseks.
Täpsema tulemuse saavutamiseks võetakse arvesse ka erinevad dünaamilisi suurused, nagu erinevad sõitja keha nurgad.

Kui oled ostnud uue BH ratta, siis peale mõningast sissesõitu tuleb ratas kohandada vastavalt sõitja parameetritele.
Alustuseks tuleb ära mõõta enda jala, reie, sääre ja torso pikkused.
Olles need kehaosad üle mõõtnud, tuleks vastava valemi abil välja arvutada sadula kõrgus, sadula esiosa kõrgus ja sadula ja juhtraua vaheline kaugus.
Sadula Asend
Sadul peab olema maapinnaga täpselt paraleelne. Selleks võib kasutada kas loodlauda või pikemat tasapinda,millel saab mõlema otsa kõrgust maapinnast mõõta.
* Enamus rattureid kasutab maaga paraleelset sadulat, kuid kui tunned ennast ebamugavalt, tõsta või langeta sadula otsa mitte üle 3 kraadi
Sadula kõrgus
Sadula kõrguse paikapanemiseks pane jalga jalgrattapüksid ja rattakingad ning istu rattale. Astea rattaking kannaga pedaalile ja pedaal kõige alumisse asendisse. Õige sadulakõrguse kortral on sel juhul jalg täielikult välja sirutatud. Märgi sadula kõrgus sadulapostile, et alati oleks võimalik sadul õigele kõrgusele paigaldada. Kui sadul tundub liialt kõrge või -madal, muuda kõrgust ainult väga vähe. 
Sadula kõrguse arvutamiseks liidame jala pikkuse ja jala siseserva pikkused ja jalalaba pikkuse ja korrutame saadud tulemuse 0,7224-ga.
Rattakinga klotsi asend

Sadula ja juhtraua vahelise pikkuse arvutamiseks tuleb torso pikkusele liita jala siseserva pikkus ja saadud summa korrutada 0,3832-ga.
Loomulikult on need üldised valemid ja iga jalgrattur võib enda jaoks leida parima asendi ilma nimettud valemeid kasutamata.Art Media CMS